Foto: Ne zna se da li su stigli odgovori iz Interpola
BEOGRAD - Još nije poznato da li je stigao odgovor od direktora Interpola u Lionu Roberta Noblea na pismo koje mu je uputio direktor Interpola Beograd Miloš Oparnica vezano za stopiranje i provjeru potjernica u slučaju "Dobrovoljačka ulica".
Izjavila je to portparol MUP-a Srbije Suzana Vasiljević dodajući da je isti slučaj i sa odgovorima Interpola Sarajevo i Interpola Zagreb kojima je takođe upućeno pismo.
- Oparnica je na službenom putu u inostranstvu. Doći će do kraja sedmice i tek ćemo tada znati jesu li stigli odgovori pošto se radi o korespondenciji na nivou direktora - kaže Vasiljevićeva.
Oparnica je u pismu upućenom Nobleu istakao da je Interpol u Lionu stopiranjem i provjerom potjernica za 13 lica osumnjičenih za zločin nad vojnicima JNA 1992. godine u Dobrovoljačkoj ulici u Sarajevu pokazao da u radu primjenjuje selektivnost i voluntarizam.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.