Foto: Nastavak suđenja Karadžiću 17. avgusta
HAG - Suđenje nekadašnjem predsjedniku Republike Srpske Radovanu Karadžiću u Haškom tribunalu trebalo bi da bude nastavljeno 17. avgusta, poslije ljetnje pauze.
Sudsko vijeće u međuvremenu mora da odluči o zahtjevu odbrane za odgađanje nastavka suđenja da bi se Karadžić i njegovi pravni savjetnici upoznali o sadržaju takozvanih Mladićevih traka, za koje Tužilaštvo traži da se dodaju u dokazni materijal, javio je dopisnik Srne.
U najnovijem podnesku, odbrana precizira da su joj 4. avgusta objelodanjene audio i video-kasete, zaplijenjene u martu u stanu supruge generala Ratka Mladića u Beogradu. Karadžić i njegovi savjetnici napominju da će do kraja ljetnje pauze jedino uspjeti da pregledaju prekucani tekst Mladićevih bilježnica, na 4.800 strana. U sveskama se na nekoliko mjesta napominje da ništa nije zabilježeno, zato što su sastanci snimljeni, a Tužilaštvo je izvijestilo da su tokom pretrage pronađene 93 audio-kasete, deset video-traka, dva CD roma i osam DVD-a.
Optužnica tereti Karadžića za genocid, zločin protiv čovječnosti i kršenja zakona i običaja ratovanja u BiH.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.