Nakon samo pet dana pala Vlada Tuzlanskog kantona

SRNA
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Nakon samo pet dana pala Vlada Tuzlanskog kantona

TUZLA - Nova većina u Skupštini Tuzlanskog kantona danas je na hitnoj sjednici smijenila prije pet dana izabranu kantonalnu Vladu.

Hitna sjednica Skupštine održana je na zahtjev 19 odbornika SDA i DF-a. Smijenjena Vlada premijera Edisa Drvišagića trajale je najkraće u Tuzlanskom kantonu, nije održala nijednu sjednicu. 

Prema odluci Skupštine, sekretarima ministarstava dato je ovlaštenje da upravljaju ministarstvima do imenovanja nove Vlade. 

Kantonalna Skupština je 20. februara imenovala novu kantonalnu Vladu, nakon što je izglasano nepovjerenje Vladi premijera Irfana Halilagića iz SDA. 

Novu skupštinsku većinu tada je činilo 18 odbornika SDP-a, SD-a, NiP, Naše stranke, PDA, te dva člana iz SDA. Za novu Vladu tada je glasalo 18 odbornika, a 12 je bilo protiv

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.