Na tapetu put ka EU

V. K.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Na tapetu put ka EU

Banjaluka - Ministri inostranih poslova Njemačke i Velike Britanije Frank Valter Štajnmajer i Filip Hamond razgovaraće danas u Sarajevu sa čelnicima institucija i liderima o napretku u procesu pristupanja EU i novoj inicijativi Brisela za BiH.

Štajnmajer i Hamond će se susresti sa članovima Predsjedništva i ministrom inostranih poslova BiH, te liderima političkih stranaka. Najavljeno je da će se iz RS sa Štajnmajerom i Hamondom sastati predsjedavajući Predsjedništva BiH i predsjednik PDP-a Mladen Ivanić, predsjednik RS i lider SNSD-a Milorad Dodik, predsjednik Narodne skupštine RS i potpredsjednik DNS-a Nedeljko Čubrilović, te lideri SDS-a i NDP-a Mladen Bosić i Dragan Čavić.

Planirano je i obraćanje diplomata članovima Predstavničkog doma Parlamenta BiH i okrugli sto sa predstavnicima poslovnog sektora na kojem će se razgovarati o hitnoj potrebi za socio-ekonomskim reformama. Posjeta njemačkog i britanskog ministra održava se povodom inicijative ove dvije zemlje, koju je u međuvremenu prihvatila cijela EU, a koja podrazumijeva novi pristup evropskih integracija za BiH.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.