Muslimani napali pijacu Markale

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Muslimani napali pijacu Markale

BANjALUKA - Četiri generala mirovnih snaga Ujedinjenih nacija i još neki službenici priznali su da je muslimanska vojska granatirala pijacu Markale u Sarajevu, a osim toga imamo i svjedoka francuskog generala koji tvrdi da je vidio muslimanskog snajperistu kako puca na svoje ljude.

Izjavio je to Srni Piter Robinson, pravni savjetnik u timu za odbranu bivšeg predsjednika Republike Srpske Radovana Karadžića.

- To nam daje za pravo da opravdano sumnjamo u istinitost dokaza iz nekih prethodnih sudskih postupaka pred Haškim tribunalom u kojima je utvrđeno da su Srbi odgovorni za napad na Markale - rekao je poznati američki advokat.

On je ocijenio da bi zbog toga presuda u "slučaju Karadžić" mogla da utiče na reviziju nekih ranijih presuda Haškog tribunala.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.