Mlađenović osuđen, Živković oslobođen

SRNA
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Mlađenović osuđen, Živković oslobođen

Sarajevo - Sud BiH osudio je Najdana Mlađenovića na tri i po godine zatvora za zločin protiv civilnog stanovništva na području Bratunca u maju 1992. godine, dok je Savu Živkovića oslobodio optužbi.

Mlađenović je proglašen krivim za učešće u napadu na civilno bošnjačko stanovništvo u Bratuncu i osuđen je po Krivičnom zakonu bivše Jugoslavije, prenosi Birn.

Optužnica ih je teretila da su u maju 1992. godine vršili progon, protivpravno zatvarali, fizički i psihički zlostavljali i uništavali imovinu nesrpskog stanovništva na području opštine Bratunac.

Prema optužnici, Mlađenović je u svojstvu jednog od komandira Teritorijalne odbrane Bratunac naređivao, počinio i pomagao, a Živković, u svojstvu pripadnika Teritorijalne odbrane Bratunac, počinio i pomagao u izvršenju krivičnih djela.

Na ovu prvostepenu presudu dozvoljena je žalba.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.