Krsmanović optužen za nezakonito zapošljavanje

Radmila Đević
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Krsmanović optužen za nezakonito zapošljavanje

Foča - Okružno tužilaštvo u Trebinju podiglo je u petak optužnicu protiv bivšeg načelnika opštine Foča Zdravka Krsmanovića zbog zloupotrebe službenog položaja, falsifikovanja službene isprave i nezakonitog zapošljavanja 20 radnika u opštinskoj službi, saznaje “Glas Srpske”.

Izvor blizak istrazi rekao je da se u optužnici navodi da je Krsmanović u Administrativnu službu opštine Foča primio radnike za čije zapošljavanje nisu bila predviđena budžetska sredstva, niti su njihova radna mjesta bila predviđena pravilnikom o sistematizaciji radnih mjesta.

Krsmanoviću se na teret stavlja i da je ovjerio Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o unutrašnjoj organizaciji poslova i sistematizaciji radnih mjesta Administrativne službe Foča, pod djelovodnim brojem 02-014-253 od 18. septembra 2012. godine, ali se sumnja da su ovaj broj i datum lažni.

U Okružnom tužilaštvu u Trebinju potvrđeno je da je protiv Krsmanovića podignuta optužnica i da se tereti za tri krivična djela.

- On se tereti da je počinio krivično djelo falsifikovanje ili uništavanje službene isprave u sticaju sa krivičnim djelom zloupotreba službenog položaja ili ovlašćenja i krivično djelo povreda prava pri zapošljavanju - rekao je portparol tužilaštva u Trebinju Srđan Vukanović.

U tužilaštvu pojašnjavaju da se Krsmanoviću stavlja na teret da je kao službeno i odgovorno lice svojim potpisom i službenim pečatom ovjerio službenu ispravu sa neistinitim sadržajem.

- On se tereti i da je kao službeno lice iskoristio položaj i na taj način drugome pribavio imovinsku korist, kao i da je drugom licu uskratio pravo na slobodno zapošljavanje pod jednakim uslovima koji su predviđeni u zakonu - pojasnio je Vukanović.

Tužilaštvo je optužnicu dostavilo Osnovnom sudu u Foči na potvrđivanje.

Krsmanović je odbacio sve navode iz optužnice i poručio da je u pitanju “hajka protiv političkih neistomišljenika”.

- To je organizacija čiji su članovi dijelovi tužilaštva, MUP-a i medija koji prave hajku protiv političkih neistomišljenika. Osnovni sud u Foči vratio je te radnike na posao, donio presudu u njihovu korist. Ništa tu nije bilo nezakonito - rekao je Krsmanović.

Istrage

Okružno tužilaštvo u Trebinju na osnovu izvještaja policije istražuje još nekoliko nezakonitih radnji bivšeg načelnika Foče.

Među njima su zaduživanje opštine u iznosu od dva miliona KM, zloupotrebe novca namijenjenog za izgradnju hrama za obnovu fasade na zgradi Plavi neboder u Foči i izgradnja Akva parka.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.