Košarac: Stanje u opštini Istočno Novo Sarajevo više nego alarmantno

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Košarac: Stanje u opštini Istočno Novo Sarajevo više nego alarmantno

Istočno Sarajevo - Stanje u opštini Istočno Novo Sarajevo je više nego alarmantno, a to pokazuje i podatak da je ovu opštinu u posljednje dvije godine napustilo 69 porodica, rekao je delegat SNSD-a u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH Staša Košarac, prenose agencije.

Košarac je naglasio da je ovo dovoljan signal da lokalna vlast nije odgovorila potrebama građana opštine Istočno Novo Sarajevo i SNSD želi u potpunosti da promjeni ovo stanje.

- Budžet opštine je bio deset miliona KM, a sada je samo tri miliona. Tradicionalna vlast u paketu SDS-a i PDP-a nas je dovela u poziciju da smo iz razvijene opštine došli u fazu da smo danas na nivou mjesne zajednice - rekao je Košarac na konferenciji za novinare.

Košarac je dodao da načelnik opštine Istočno Novo Sarajevo Gojko Drašković i lokalna vlast nemaju adekvatnu komunikaciju sa izabranim političkim predstavnicima srpskog naroda na višem nivou, već ignorišu kadrove SNSD-a.

- Ne možemo dozvoliti da se ignorišu institucije Republike Srpske - rekao je Košarac i dodao da se zajedničkim naporima moglo uraditi mnogo više za građane Istočnog Sarajeva.

On je naveo da na području opštine nije otvorena čak ni jedna trafika, te dodao da SNSD želi da razvija opštinu Istočno Novo Sarajevo, Istočnu Ilidžu, Pale, Sokolac, Trnovo i grad Istočno Sarajevo.

Poslanik SNSD-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Siniša Dodik rekao je da narodni poslanici sa rukovodstvom opštine nikada nisu imali dvosmjernu komunikaciju, već se išlo samo sa maksimalističkim zahtjevima koji su realno nemogući, a sve se to koristilo u dnevnopolitičke svrhe.

- Određeni projekti koje je Vlada Republike Srpske sprovodila na području ove opštine i grada Istočno Sarajevo nisu dobili kvalitetnu podršku - rekao je Dodik.

Član Opštinskog odbora SNSD-a Istočno Novo Sarajevo Ljubiša Ćosić ocijenio je da je u ovoj opštini katastrofalna situacija što se tiče zapošljavanja i punjenje budžeta, te dodao da u opštinu nije stigla ni jedna direktna strana investicija.

On je rekao da je u 2008. godini na području opštine bilo 986 nezaposlenih, dok je u 2011. godini taj broj povećan na 1 280 lica, dok prosječna plata iznosi 729 KM, a u manje razvijenoj opštini Kalinovik je 769 KM.

- Znamo koliko vrijedi jedno radno mjesto u privredi u odnosu na administraciju, a u ovoj opštini je obrnuto jer je u javnom sektoru zaposleno 60 odsto lica, dok je u privredi samo 40 odsto - rekao je Ćosić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.