Izgorio automobil kantonalnog ministra

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Izgorio automobil kantonalnog ministra

SARAJEVO - Rezultati istrage o incidentu u kojem je izgorjela "škoda oktavija" koju je koristio ministar za boračka pitanja Zeničko-dobojskog kantona (ZDK) i predsjednik Opštinskog odbora SDA u Zavidovićima Suad Omerašević mogli bi biti poznati večeras ili sutra, izjavila je juče portparol MUP-a ZDK Aldina Ahmić.

- Vještačenje koje sprovodi kantonalni tužilac moglo bi potrajati dan-dva, ali vjerujem da će uskoro biti gotovo - navela je Ahmićeva.

Ona je dodala da policijski tim i dalje vrši istragu na terenu, kao i da se radi kriminalističko-tehnički pregled, prenose agencije.

U centru Zavidovića juče je oko 1.00 čas izgorio automobil koji je koristio Omerašević, a koji je vlasništvo Vlade ZDK.

Ovo je drugi incident ovog mjeseca u ZDK u kojem su u glavnoj ulozi političari. Na parkingu Skupštine ZDK 11. aprila postavljena je eksplozivna naprava ispod vozila poslanika HDZ-a Ive Tadića.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.