Ivanić, Kormak: Spriječiti kreiranje negativnog ambijenta između BiH i Srbije

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Ivanić, Kormak: Spriječiti kreiranje negativnog ambijenta između BiH i Srbije

Sarajevo - Član Predsjedništva BiH iz Republike Srpske Mladen Ivanić izrazio je, tokom susreta sa ambasadorom SAD u BiH Morin Kormak, zabrinutost zbog kreiranja negativnog političkog ambijenta između BiH i Srbije.

Ivanić je istakao da je neophodno da svi vodeći politički akteri preuzmu odgovornost i rade na smirivanju prilika i unapređenju međusobnih odnosa i saradnje dvije zemlje, saopšteno je iz Predsjedništva BiH.

Na sastanku je naglašena potreba za nastavkom reformskih procesa koji su neophodni za ispunjavanje uslova za sticanje kandidatskog statusa za članstvo BiH u EU.

Član Predsjedništva BiH i ambasador Kormak razgovarali su i o izmjenama Statuta grada Mostara i o objavljivanju rezultata popisa stanovništva iz 2014. godine.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.