Ispolitizovali kulturnu manifestaciju

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Ispolitizovali kulturnu manifestaciju

BANjALUKA - Napis podrške bivšem generalu Armije RBiH Jovanu Divjaku na zvaničnom sajtu Sarajevo film festivala (SFF) pokazuje da se kulturni establišment u ovom gradu ispolitizovao do te mjere, da devalvira i značajnu kulturnu manifestaciju.

Izjavio je to direktor Narodnog pozorišta Republike Srpske Nenad Novaković i dodao da Divjak, koji je osumnjičen za zločin nad pripadnicima JNA u Dobrovoljačkoj ulici, predstavlja minornu ličnost i da oni koji ga brane na ovaj način čine to da bi se eksponirali.

Na zvaničnom sajtu SFF-a izražava se žaljenje što Divjak ove godine neće učestvovati na toj manifestaciji.

Rukovodilac Tima za koordinaciju aktivnosti istraživanja ratnih zločina RS Staša Košarac kaže da ovaj slučaj pokazuje da je Sarajevo kao grad potpuna farsa i da na unificiran način pokušava da predstavi dešavanja u prethodnom ratu.

Potpuno je neprihvatljiva činjenica da vlasti u FBiH u političke svrhe zloupotrebljavaju kulturne manifestacije, kao što je SFF, smatraju predstavnici Boračke organizacije, Organizacije porodica zarobljenih, poginulih boraca i nestalih civila i Saveza logoraša RS.

Sanela Dženkins

Sanela Dženkins, jedna od najvećih bošnjačkih lobistkinja u svijetu, uputila je juče otvoreno pismu ministru pravde BiH Bariši Čolaku, u kojem je navela da se pita "kako se uopšte može desiti da jedan ministar pravde ugrozi odbranu čovjeka koji je branio BiH od nepravde."

- Ministre, vi ste ugrozili borbu za pravdu generala Jovana Divjaka - navela je ona.

Sanela Dženkins platila je kauciju za odbranu Ejupa Ganića sa slobode u Velikoj Britaniji.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.