Igor Radojičić: Moguće razne provokacije

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Igor Radojičić: Moguće razne provokacije

BANjA LUKA - Potpredsjednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata Igor Radojičić izjavio je da su najveća očekivanja u 2009. godini vezana za transformaciju uloge međunarodne zajednice i OHR-a, pri čemu se mogu očekivati razne vrste provokacija od snaga koje se zalažu za njegov ostanak.

- Transformacija OHR-a i visokog predstavnika za BiH u specijalnog predstavnika EU sigurno će dominirati barem u prvoj polovini godine, a možda i duže, jer će se voditi rasprave i na domaćem i na međunarodnom terenu o ulozi i obliku međunarodnog prisustva u BiH - istakao je Radojičić u intervjuu Srni.

Radojičić očekuje da će one snage koje se zalažu za ostanak OHR-a i intervencionističku ulogu međunarodne zajednice biti spremne za razne vrste provokacija, kako bi se ostanak OHR-a isposlovao, zbog čega će, kako je naveo, biti ozbiljnih političkih turbulencija i izazova.

- Očekujem da će se ta transformacija desiti, jer je daleko više razloga za to, a već, na neki način, postoji i "mapa puta", po kojoj bi to trebalo da se desi polovinom iduće godine -dodaje Radojičić.

On upozorava da ne treba puno očekivati od ustavnih promjena, jer je jedino realno da, eventualno, budu utvrđeni pojedini amandmani na Ustav BiH.

- Nema prostora niti uslova da se donese novi ustav, jer nema saglasnosti unutar zemlje o njegovom konceptu. Teško će biti postići saglasnost i na pojedinim amandmanima, odnosno na tačkama na kojim se amandmani mogu utvrditi, a još će teže biti obezbijediti dvotrećinsku većinu u Parlamentu BiH - rekao je Radojičić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.