Foto: Grad ostao bez struje i vode
TREBINjE - Eksplozija koja se juče ujutro dogodila u strujnoj ćeliji u trafo-stanici Trebinje jedan u naselju Vinogradi prouzrokovala je nestanak električne energije i vode u gradu, javila je Srna.
S obzirom na to da je do eksplozije došlo u ćeliji Ljubomir-Lastva, koja strujom napaja izvorište Vrelo oko, došlo je i do nestanka vode.
Eksplozija se dogodila oko 8.30 časova, a prema prvim informacijama, uzrok je prekid strujnog kabla na području grada koji je prouzrokovao kratki spoj i požar u strujnoj ćeliji.
Prema riječima rukovodioca službe za održavanje trafo-stanica u trebinjskoj terenskoj jedinici “Elektroprenosa BiH” Vese Kulaša, od udara su stradali prekidač i sprovodni transformatori na sabirnici, zbog čega je došlo do ispada transformatora.
Radnici “Elektroprenosa” i “Elektrohercegovine” uspostavili su alternativno snabdijevanje grada električnom energijom, svih potrošača osim “Svislajon Industrije alata Trebinje”.
Eksplozija koja se prije mjesec dogodila u trafo-stanici Volujac u Trebinju prouzrokovala je štetu od oko milion KM.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.