Episkop Grigorije: Jasno je da je moj odrstrel „državni posao”

G.S.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Episkop Grigorije: Jasno je da je moj odrstrel „državni posao”

Trebinje – Vladika zahumsko hercegovački i primorski Grigorije saopštio je danas da je već sada, nakon niza natpisa u medijima u Srbiji, potpuno jasno da je označen kao meta, a uvlačenje jedne ozbiljne agencije kakva je Tanjug u tu rabotu samo potvrđuje da je njegov odstrijel „državni posao”.

Vladika navodi da je saznanje da je državna novinska agencija Republike Srbije potpuno nekritički prenijela novinski tekst iz jednog srpskog tabloida, kome ne manjka ničega osim istine, shvatio ono na šta su ga upozoravali, čak u Crkvi, kada je progovorio u  vrućim temama u Srbiji.

-         Upozorili su me da je opasno ne slagati se s pojedincima koji odlučuju i ko su mete, i kada treba da budu odstrijeljene.  Ovim putem obavještavam javnost da se više neću oglašavati povodom pisanja neistina, u bilo kom mediju u Srbiji, iako me upozoravaju me da će ih još biti. Jer šta bi značio moj demanti pred organizovanom i orkestriranom hajkom dobro znanog dirigenta, rekao je episkop Grigorije.

On je istakao da je sada više nego ikada svima potrebna istina.

-         Više nego ikada, svima nam je danas potrebna istina, i trebalo bi da nam je ona draža od najljepše laži na svijetu. Ja sam izabrao. Svakome na savjest ostavljam da izabere, zaključio je vladika Grigorije.

 

Agencija Tanjug danas je prenijela tekst iz tabolida da je vladika Grigorije navodno stavio crkvenu imovinu u Trebinju pod hipoteku.

Zanimljivo je da su isti takav tekst objavljivali neki tabloidi u RS i federalni mediji još prije pet godina i da o tome mediji u Srbiji tada nisu pisali, niti je Tanjug tada prenosio te navode.   

 

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.