Foto: Druga žrtva virusa korona u Brčkom: Preminuo muškarac zaražen u Centru za srce u Tuzli
BRČKO - U Brčkom je danas potvrđen novi smrtni slučaj u vezi sa zarazom virusom korona, a riječ je o 68-godišnjem muškarcu koji je pripadao klasteru Centra za srce u Tuzli.
Gradonačelnik Brčko distrikta Siniša Milić potvrdio je da je jutros u ovom gradu preminuo muškarac rođen 1952. godine koji je bio inficiran virusom korona.
- Ovaj muškarac je zaražen dok je bio na liječenju u Centru za srce u Tuzli, kao i muškarac koji je prethodno preminuo - istakao je Milić, prenio je portal Kliks.
Također, u Brčkom je potvrđen još jedan slučaj zaraze ovim virusom, a Milić je kazao da je takođe riječ o pacijentu koji je bio u Centru za srce u Tuzli.
- Trenutno se u bolnici nalazi sedam osoba koje su smještene u odjeljenju za pacijente inficirane virusom korona. Od toga su srednje životne dobi tri, a starije životne dobi četiri - naveo je Milić.
Sa lakšom kliničkom slikom je šest pacijenata dok je teža klinička slika zabilježena kod jedne osobe.
U BiH su danas do 12.00 časova potvrđena 1.083 slučaja zaraženih virusom korona, od kojih u Republici Srpskoj 453, FBiH 612, a u Brčko distriktu 18, saopšteno je iz Ministarstva civilnih poslova u Savjetu ministara.
U BiH je, prema podacima ovog ministarstva, zabilježeno 40 smrtnih slučajeva, od kojih u Republici Srpskoj 14, FBiH 24, a Brčko distriktu dva.
Na nivou BiH testirano je ukupno 12.407 lica - u Republici Srpskoj 5.559, FBiH 6.621 i Brčko distriktu 227.
U Republici Srpskoj trenutno su pod nadzorom 5.457 lica, u FBiH 7.383, a u Brčko distriktu 1.279, što je ukupno 14.119 lica.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.