Dodik u pismu Lagumdžiji oštro protiv večerašnjeg prijema

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Dodik u pismu Lagumdžiji oštro protiv večerašnjeg prijema

Banjaluka - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik poručio je ministru inostranih poslova BiH Zlatku Lagumdžiji da je organizovanje večerašnjeg prijema povodom obilježavanja početka “opsade Sarajeva” apsolutno neprihvatljivo i da nije prethodno usaglašeno sa svim stranama u BiH.

Dodik je u pismu Lagumdžiji upozorio da zajedničke institucije BiH nisu privatno vlasništvo nijednog pojedinca, bez obzira na funkciju koju obavalja, nego prostor gdje se zajednički dogovaraju sve politike i postupci od interesa za oba entiteta i tri konstitutivna naroda.

- Ovim postupkom ponovo ste potvrdili moja konstantna upozorenja u kojima navodim da predstavnici bošnjačkog naroda ovakvom jednostranom politikom ne žele da grade zajedničku BiH - ističe predsjednik Republike Srpske.

Dodik je podsjetio i na pravnu činjenicu da Zakon o praznicima BiH nije usaglašen, jer nema konsenzusa o ovom pitanju i izrazio čuđenje ako bi neko od ambasadora u BiH prihvatio poziv da dođe na ovaj prijem.

U Federaciji BiH današnji dan se obilježava kao dan početka ''opsade Sarajeva'', dok se u Republici Srpskoj smatra da je početak rata u Sarajevu 6. aprila 1992. godine bio početak progona Srba i najvećeg etničkog čišćenja iz jednog grada u Evropi od Drugog svjetskog rata.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.