Foto: Đokić pozdravio napore da se nastavi strateško partnerstvo Srbije i Rusije
Predsjednik Socijalističke partije Petar Đokić poručio je danas da je dobra stvar što Srbija i Rusija ostaju strateški partneri i da neće ostaviti traga na odnose dvije države nepromišljen potez portparolke ruskog ministarstva inostranih poslova Marije Zaharove.
Jako je važno i da je ministarstvo inostranih poslova Srbije na čelu sa Ivicom Dačićem, zajedno sa ruskim šefom diplomatije Sergejem Lavrovim uložilo napore da se „zatvori” ovaj slučaj, kako ne bi ostala sumnja u dobre odnose Srbije i Rusije kaže Đokić.
Prvi socijalista RS je naglasio i da je važno da Srbija i nakon vašingtonskog sporazuma nije dozvolila da se poremete njeni odnosi sa Rusijom, ali i sa drugim strateškim partnerima i što je spremna razgovarati i sa drugim partnerima vezanim za pitanjima koja mogu da proisteknu iz ovog sporazuma.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.