Đokić čestitao vijek postojanja Komunističkoj partiji Kine

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Đokić čestitao vijek postojanja Komunističkoj partiji Kine

BANjALUKA - Predsjednik Socijalističke partije /SP/ Petar Đokić čestitao je Komunističkoj partiji Kine 100 godina postojanja sa željom da i u narednim decenijama nastave svoj sjajni uzlet i privredni razvoj.


Đokić je u svoje i u ime partije na čijem je čelu čestitke uputio Ambasadi Kine u BiH, kao i bratskoj Komunističkoj partiji u Kini i zahvalio im za dugogodišnju blisku saradnju, otvorenost prema svim partnerima, a posebno na velikodušnim donacijama vakcina protiv virusa korona.

"Ovaj impresivno dugi period postojanja i razvoja Komunističke partije Kine donio je do sada neviđeni procvat i uspon vaše privrede, a sve nas je naučio da su ideje komunizma itekako žive i moderne. Hvala vam na velikodušnoj saradnji i pomoći, želimo vam da trajete i dalje i da nastavite razvoj kako bi vaš narod u budućnosti živio još bolje", poručio je Đokić.

On ističe da se SP kao bratska partija i Srbi kao prijateljski narod nadaju da će i u narednom periodu biti jedni drugima podrška i da će međusobne jake veze živjeti i trajati.

"Vaše prijateljstvo, dobročinstvo i dobronamjernost prema našem narodu nikada neće biti zaboravljeni", poručio je Đokić.

On kaže da se raduje kraju pandemije i normalizaciji stanja u BiH i Kini kako bi zajedno nastavili raditi na širenju ideja ljevice i socijalizma, kao i razvoju ekonomske saradnje na svim projektima koji su od značaja za obje države.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.