Danas oblačno i toplo

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Danas oblačno i toplo

BANjALUKA - U centralnim i istočnim dijelovima BiH danas će biti više oblačnosti, dok će u ostalim područjima preovladavati uglavnom sunčano vrijeme, prenose agencije.

Najviša dnevna temperatura iznosiće od 10 do 16, na jugu do 20 stepeni Celzijusa.
Duvaće slab do umjeren, sjeverni i sjeverozapadni vjetar.

U Republici Srpskoj i FBiH jutros se saobraća po pretežno suvim ili mjestimično vlažnim kolovozima, uz smanjenu vidljivost na području Prijedora, saopšteno je iz Auto-moto saveza RS.
Mjestimična poledica moguća je na dionicama u višim predjelima dok su na dionicama koje prolaze kroz usjeke učestali odroni.
Zbog zimskih uslova usporeno se saobraća na magistralnim putevima.

Na putu Gacko - Tjentište, preko prevoja Čemerno, postoji opasnost od lavina. Na putnom pravcu Sarajevo - Foča u funkciji je jedna traka, a radi se na proširenju kolovoza. Na putu Trnovo - Dobro Polje - Brod na Drini saobraća se djelimično jednom trakom.
Put Nevesinje - Gacko je prohodan, a radi se na proširenju. Na putnom pravcu Dobro Polje - Jažići saobraća se djelimično jednom kolovoznom trakom, a radi se na proširenju kolovoza.
Zbog smetova su neprohodni regionalni putevi Jažići - Zelengora, Berkovići - Nevesinje, preko prevoja Trusina u dužini od dva kilometra, te Jažići - Klanci, dionica Kifino Selo - Obrnja
Zbog izlivanja rijeke Krivaje obustavljen je saobraćaj na dionici regionalnog puta Olovo - Ribnica, u mjestu Podkamensko.
Na graničnim prelazima nema zadržavanja, a za sav saobraćaj i dalje je zatvoren granični prelaz Hum.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.