Foto: Cikotić prevario Predsjedništvo
SARAJEVO - Član Predsjedništva BiH iz Republike Srpske Nebojša Radmanović optužio je ministra odbrane BiH Selmu Cikotića da je prevario Predsjedništvo u vezi sa nestankom 11,5 tona eksploziva Oružanih snaga BiH, koji je trebalo da bude uništen.
Radmanović je istakao da je Cikotić Predsjedništvu iznio neistine i različite informacije, javile su agencije.
- Dvije pisane informacije koje je ministar Cikotić dostavio na zahtjev Predsjedništva prilično su različite, a potpuno različite u odnosu na ono što je on rekao na prvoj sjednici Predsjedništva BiH, kada je to pitanje pokrenuto i kad je izjavio da ne zna ništa o tome - rekao je Radmanović.
On je dodao da Ministarstvo odbrane nije izvršilo odluku Predsjedništva da se uništi naoružanje donesenu na osnovu procjene opasnosti od nestabilne municije i minsko-eksplozivnih sredstava i poslije pritisaka NATO-a i SAD da bude uništen višak naoružanja.
- Sada znamo gdje je otišao eksploziv, ali znamo i da nije izvršena odluka Predsjedništva da bude uništen. Sve to bi u svakoj normalnoj zemlji zahtijevalo ostavku ili smjenu ministra odbrane - istakao je Radmanović.
On je kritikovao Ministarstvo odbrane i zbog toga što ponovo radi sa "Pretisom" i nakon što je to preduzeće postalo predmet istraga zbog propusta prilikom uništavanja oružja i municije.
- Situacija je vrlo komplikovana i zbog toga se Predsjedništvo o ovome nije u detalje saglasilo, na primjer o tome da ministar treba da podnese ostavku. Ali je iznijelo stav da treba pozvati Tužilaštvo i sve ostale da istraže ovaj slučaj do kraja - istakao je Radmanović i dodao da je zbog brojnih propusta u odbrambenom sektoru jedini izlaz demilitarizacija BiH.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.