Blagojević uklonjen kao nezgodan svjedok

Goran Mainaga
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Blagojević uklonjen kao nezgodan svjedok

BANjA LUKA - Za nestanak Dragana Blagojevića iz bolnice Kasindo 2000. godine, od kada mu se gubi svaki trag, najvjerovatnije je odgovorna organizovana kriminalna grupa Darka Eleza.

Rekao je ovo "Glasu Srpske" izvor blizak istražnim organima, ističući da je najvjerovatnije u ovom slučaju riječ o do sada neprijavljenom ubistvu.

Načelnik Uprave kriminalističke policije MUP-a RS Gojko Vasić nedavno je u intervjuu "Glasu Srpske" izjavio da misli da će se hapšenjem kriminalne grupe Darka Eleza pojaviti dokazi i riješiti neka ubistva o kojima se do sada nije ništa znalo.

Blagojević je nestao iz bolnice u koju su ga čuvari KPZ Kula odveli da primi infuziju i od tada mu se gubi svaki trag. Bio je osumnjičen da je u diskoteci "Koran" 7. januara 2000. godine ubio Velibora Vujičića i Aleksandra Vukadina.

- Elezov prijatelj Mladen Ćeha, vođa sokolačkog kriminalnog klana, došao je u diskoteku "Koran", koju je držao Blagojević, sa Vujičićem, Vukadinom i Draganom Pandurevićem, zvanim Pikota. Počeli su da prave probleme i došlo je do pucnjave u kojoj su stradali Vujačić i Vukadin, a za to je osumnjičen Blagojević - rekao je izvor blizak istrazi.

On je, kažu istražni organi, pritvoren, ali je u istrazi tvrdio da mu je sve namješteno i da su Vujičića i Vukadina ubili Ćeha i Pandurević.

Prema svjedočenju očevidaca dešavanja u diskoteci "Koran", Ćeha i ostali, koji su došli s njim, počeli su da pucaju i demoliraju diskoteku. Konobar je pozvao Blagojevića, koji je ubrzo došao pred diskoteku s puškom.

Došlo je do razmjene pucnjave, ali Blagojević nije ulazio u diskoteku. Vujičić i Vukadin su kasnije nađeni mrtvi, a Ćeha i Pandurević napustili su diskoteku.

Ubijeni Aleksandar Vukadin rođeni je brat još jednog "žestokog momka" iz Pala Njegoša Njege Vukadina, koji je ubijen tačno godinu prije njega.

Ubijeni Velibor Vujičić se pominje u istrazi o ubistvu Srđana Kneževića. On je navodno Kneževića obavijestio nekoliko dana ranije da mu se sprema atentat.

U Službi za informisanje Okružnog tužilaštva Istočno Sarajevo navode da se kod njih Blagojević, optužen za ubistvo, vodi kao osoba u bjekstvu.

- Predmet se nalazio u fazi glavnog pretresa pred Okružnim sudom u Istočnom Sarajevu, koji je prekinut, jer je optuženi pobjegao i nedostupan je organima krivičnog gonjenja - kažu u Tužilaštvu.

Portparol CJB Istočno Sarajevo Danka Tešić kaže da se Blagojević i dalje tereti za ubistvo.

- Potjernica za njim je na snazi - kaže Tešićeva.

Dragan Blagojević je bio član SNS-a, stranke Biljane Plavšić.

Njegova porodica kaže da od 2000. godine ne zna ništa o njemu.

- Predugo je čekati devet godina i još uvijek ne znati ništa. A još uvijek se nadamo da je živ - kažu oni i mole da im ne navodimo imena.

Mladena Ćehu ubile su nepoznate osobe u julu 2007. godine na Jahorini u klasičnoj sačekuši. Kao osvetu za to ubistvo, prema saznanjima policije, Elez je naručio ubistvo Zorana Goluba, zvanog Čarlama, 10. avgusta 2008. godine. Prema operativnim saznanjima, to ubistvo su izvršili odbjegli pripadnici "zemunskog klana" Sretko Kalinić i Miloš Simović, koje je Elez angažovao.

Istraga

Ponovo je aktivirana istraga oko ubistva Vujičića i Vukadina, tvrde istražni organi.

- Postoje naznake da je ubistvo naručeno, kao i da su isti naručioci naredili i kidnapovanje Blagojevića, jer je postojala mogućnost i prijetnja da mu sud povjeruje - kaže isti izvor.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.