Foto: Biće zatražena Bosićeva smjena
BANjA LUKA - Na današnjoj sjednici Glavnog odbora SDS-a u Istočnom Sarajevu predstavnici izbornih jedinica jedan i dva (Prnjavor i Banja Luka) pokrenuće inicijativu za razrješenje predsjednika SDS-a Mladena Bosića.
Izjavio je to član Glavnog odbora i predsjednik Gradskog odbora SDS-a Banja Luka Rodoljub Blažanović, dodajući da očekuje iscrpnu raspravu zbog veoma loših izbornih rezultata SDS-a.
On dodaje da je potrebno identifikovati razloge za loše izborne rezultate SDS-a, te da bi na sjednici trebalo da bude izvršena i priprema za organizovanje Skupštine stranke zakazane za 22. novembar u Doboju.
Potpredsjednik i član Predsjedništva SDS-a Branislav Garić kaže da ne očekuje da će na sjednici Glavnog odbora biti pokrenuta inicijativa za Bosićevu smjenu.
Iz Glavnog odbora tvrde i da se radi o jednoj od presudnih sjednica u SDS-u.
- Biće mnogo novina u svakom slučaju. Katastrofalnim izbornim rezultatima u izbornim jedinicama jedan, dva i tri doprinijelo je predizborno raspuštanje banjolučkog Glavnog odbora. To se odrazilo i na ostale izborne jedinice. Zato Bosić mora biti smijenjen - kaže izvor iz Glavnog odbora SDS-a koji je želio da ostane anoniman.
Sinoć je u Banjoj Luci održan i sastanak predstavnika izbornih jedinica jedan i dva koji je bio zatvoren za javnost, saznaje "Glas Srpske".
Bilo je riječi o tome da Bosić nije ispunio svoje obećanje da će podnijeti ostavku ako na izborima SDS ne osvoji 50 plus jednog načelnika. Zato je dogovoreno da na današnjem sastanku bude pokrenuta inicijativa za njegovu smjenu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.