Akcija Loto: Kontrole i u Zavodu Dr Miroslav Zotović

G.S.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Akcija Loto: Kontrole i u Zavodu Dr Miroslav Zotović

Banjaluka - U nastavku policijske akcije "Loto" izuzeta je određena medicinska dokumentacija iz Zavoda za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju "Dr Miroslav Zotović" u Banjaluci, a na saslušanje je privedeno šest lica, saopšteno je iz banjalučkog Okružnog tužilaštva.

U akciji su učestvovali pripadnici Uprave kriminalističke policije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske i banjalučko Okružno tužilaštvo.

U banjalučko Okružno tužilaštvo privedeni su osumnjičeni iz Banjaluke čiji su inicijali A.D, V.J, T.T, i B.B, a u svojstvu svjedoka ispitana su lica čiji su inicijali M.O. i T.D, oba iz Banjaluke.

Privedena lica dovode se u vezu ili imaju saznanja o nezakonitim ostvarivanjem prava na invalidsku penziju, dodaje se u saopštenju.

Nakon ispitivanja, oni su pušteni da se brane sa slobode.

Okružno tužilaštvo Banjaluka i pripadnici Uprave kriminalističke policije MUP-a Republike Srpske pokrenuli su 6. decembra akciju "Loto", koja ima za cilj otkrivanje lica koja su u prethodnom periodu omogućili sticanje prava na invalidske penzije osobama koje za to neispunjavaju zakonske uslove.

Zavod "Dr Miroslav Zotović" najavio saradnju

 Zavod za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju "Dr Miroslav Zotović" najavio je da će u potpunosti sarađivati sa Ministarstvom unutrašnjih poslova i Okružnim tužilaštvom Banjaluka u akciji "Loto", usmjerenoj na otkrivanje zloupotreba pri izdavanju invalidskih penzija u Republici Srpskoj.
Iz Zavoda je saopšteno da su danas dobili zahtjev za izuzeće određene medicinske dokumentacije i njeno dostavljanje Okružnom tužilaštvu.

"Dokumentacija se trenutno priprema i biće proslijeđena kako je traženo", navedeno je u saopštenju.

Okružno tužilaštvo Banjaluka danas je saopštilo da je u nastavku policijske akcije "Loto" izuzeta određena medicinska dokumentacija iz Zavoda za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju "Dr Miroslav Zotović" i da je na saslušanje privedeno šest lica.

Privedena lica dovode se u vezu ili imaju saznanja o nezakonitim ostvarivanjem prava na invalidsku penziju. Nakon ispitivanja ta lica su puštena da se brane sa slobode.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.