Foto: Život samuraja izvor inspiracije
Derventa - Mlada modna kreatorka iz Dervente Maja Knežević nedavno je svojim neobičnim kreacijama na “Banjaluka Fashion Fairu” osvojila simpatije mnoštva poznatih modnih stručnjaka.
Kneževićeva je učešćem na ovoj prestižnoj manifestaciji, koju je organizovao Davor Sladaković, ušla u selekciju za izbor najboljeg dizajnera koji će svoje modne ideje imati priliku da predstavi u Majamiju. Kao najmlađa učesnica modnog spektakla Maja je imala priliku da prikaže svoju prvu samostalnu kolekciju “Zen”, koja je inspirisana životima samuraja i njihovog tradicionalnog kostima.
- Paleta boja je uzeta iz japanskih i zen vrtova, i proteže se od maslinastozelene, crne, bež, bordo i crvene, što predstavlja i sam Japan. Cilj kolekcije je da spoji snagu i mir u jedno, što su neke od vrlina samuraja, a to sam pokušala da dočaram izborom materijala koji se sastoji od kepera i pamuka s elastinom. Sama riječ “zen” odnosi se na duhovnu budnost, meditaciju, spoznaju istine, prirode - što može da bude i neka vrsta poruke kroz kolekciju - rekla je Maja za “Glas Srpske”.
U svoje kreacije Kneževićeva je uložila mnogo rada i znanja koje je stekla na Fakultetu za umetnost i dizajn u Beogradu,
Diplomirala je sa radom “Baš čelik”, a i inspiracija za ovu kolekciju bila joj je istoimena bajka. Kaže da su joj velika ljubav crtež i fotografija, a svoje radove je izlagala u Derventi, Novom Sadu, te na “Rastok festivalu” u Jelahu. Odjeća koju kreira je neobična i usmjerena je ka alternativnom pravcu u modi, ali neki komadi posjeduju i jednostavnost i ravnotežu.
- Odjeća koju kreiram i šijem namijenjena je svima koji su neobični, vole da eksperimentišu, znaju šta žele i imaju hrabrosti da budu svoji - poručila je Maja Knežević.
Pored odjeće, Maja se bavi i izradom unikatnog nakita od žice, kože i metala, torbi u okviru radionice “Kreativni brlog”, ali voli i fotografiju, slikarstvo, crtež i sva polja umjetnosti. Njene unikatne narukvice neizostavan su modni detalj na svim koncertima poznate pank grupe “Goblini”, što joj, priznaje, predstavlja posebnu čast.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike