Foto: Za veću bezbjednost 6,7 miliona evra
DOBOJ - U Direkciji Željeznica Republike Srpske u Doboju juče je potpisan ugovor o izgradnji signalno-sigurnosnih uređaja na pruzi Kostajnica - Jošavka, koji je vrijedan oko 6,7 miliona evra.
Ugovor su potpisali generalni direktor ŽRS Petko Stanojević, generalni direktor željezničke javne korporacije BiH Ivan Knezović i direktor za marketing i investicije austrijskog koncerna "Svitelski Alpina" Žan Žak Kolb.
- Ovo je jedan veliki korak za nas i dokaz da neki političari nisu u pravu kada kažu da Željeznice prvo nabavljaju vagone, pa onda rješavaju infrastrukturu. Potpisali smo drugi dio ugovora koji se odnosi na nabavku i ugradnju signalno-sigurnosnih uređaja i obezbjeđenje stanica. Kada za dvije godine posao bude gotov, očekujemo dolazak prvih, savremenih putničkih i teretnih vagona - rekao je Stanojević.
On je dodao da je, osim toga, ovaj projekat važan i po tome što će u njegovoj realizaciji učestvovati i domaće firme.
- To je jedan od više ugovora iz projekta "Željeznice 2", kojim se željezničkom sektoru BiH i brzina i bezbjednost dovode na značajan nivo. Uzeli smo kredit od Evropske investicione i Evropske banke za obnovu i razvoj, izabrali projektante i izvođače radova. Početkom proljeća, zajedno sa remontom pruga, krenuće se u realizaciju ovog projekta - rekao je Knezović.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike