Vodostaj Save raste od Gradiške do Srpca

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Vodostaj Save raste od Gradiške do Srpca

Bijeljina - Vodostaji na rijeci Savi u blagom su porastu, ali ni na jednom odbrambenom području u Republici Srpskoj vodostaj nije dostigao kotu redovne odbrane od poplava, rekli su u “Vodama Srpske”, prenose agencije.

Vodostaj Save u odnosu na juče veći je za 30 centimetara, a talas koji se kreće iz Hrvatske nalazi se između Gradiške i Srpca gdje su vodostaji rijeke najveći.

Kod Srpca je jutros vodostaj Save 768 centimetara, kota odbrane od poplava je na 860 centimetara, a rijeka se izlila u prostor između korita i odbrambenog nasipa u Mačkovcu.

Vodostaj Save kod Gradiške jutros je 635 centimetara, a kota odbrane na ovom području je 700 centimetara.

Od ostalih rijeka u Republici Srpskoj jedino je Una u protekla dva dana imala rast vodostaja.

Vodostaj Une kod Novog Grada jutros je 335 centimetara i stagnira, a kota odbrane od poplava je na 360 centimetara.

Ekipe “Voda Srpske”, kako je preimenovana Agencija za vode Republike Srpske, nalaze se na terenu i novi izvještaj očekuje se u popodnevnim časovima.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.