Više od tri miliona KM za staru deviznu štednju

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Više od tri miliona KM za staru deviznu štednju

Banjaluka - Ministarstvo finansija Republike Srpske uplatilo je 3,2 miliona KM na račune vlasnika stare devizne štednje u Srpskoj, saopšteno je danas iz ovog ministarstva.

Sredstva su uplaćena za staru deviznu štednju koja je verifikovana od 25. decembra 2014. godine do 25. avgusta 2015. godine.


"Riječ je o gotovinskoj isplati u iznosima do 2.000 KM za 2.196 lica. Na ovaj način Ministarstvo finansija je do sada staru deviznu štednju isplatilo za 50.182 lica, a od tog broja u gotovini je izmirena u cijelosti štednja za 22.335 lica", navodi se u saopštenju.

U ovom ministarstvu ističu da je do sada verifikovano 603,4 miliona KM stare devizne štednje.

"Od toga je u gotovini isplaćeno 75,8 miliona KM i emitovano je šest emisija obveznica stare devizne štednje u ukupnom nominalnom iznosu 493,8 miliona KM. Do sada je po osnovu dospjelih kupona po obveznicama isplaćeno 425,9 miliona KM, a od toga se 400 miliona KM odnosi na isplaćenu glavnicu", dodaje se u saopštenju.

Ministarstvo finansija Republike Srpske pokrenulo je proceduru za donošenje odluke i realizaciju sedme emisije u iznosu od 33,8 miliona, kojom će biti obuhvaćeno 1.445 vlasnika verifikovane stare devizne štednje iz posljednje verifikacije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.