Foto: Virus korona potvrđen kod četiri osobe, još jedan dan bez preminulih
BANjALUKA – Virus korona u protekla 24 časa potvrđen je kod četiri osobe u Republici Srpskoj, a Institutu za javno zdravstvo RS nije prijavljen ni jedan smrtni slučaj.
Zaražena su dva muškarca i dvije žene osobe starije životne dobi, od kojih su dvije osobe iz Čajniča i po jedna iz Laktaša i Teslića.
U Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske, Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske, Univerzitetskoj bolnici u Foči i u bolnicama „Sveti Vračevi“ u Bijeljini i „Sveti apostol Luka“ u Doboju obavljeno je testiranje 196 laboratorijskih uzoraka,.
Do sada je u Republici Srpskoj potvrđeno 64.356 slučajeva virusa korona, a preminule su ukupno 3.784 osobe. Do sada se oporavilo 51.012 ljudi, a testirano je ukupno 285.215.
Ukupan broj hospitalizovanih u Republici Srpskoj je 44, i to u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske 17, a u ostalim bolnicama 27. Na respiratoru je sedam ljudi (pet u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske, dvoje u ostalim bolnicama).
U Republici Srpskoj pod zdravstvenim nadzorom trenutno su 92 osobe, a nadzor je završen kod 193.496.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.