Foto: Veliko interesovanje za školu ultrazvuka
Banjaluka - Škola ultrazvuka u ginekologiji i akušerstvu "Primarijus Petar Ristić" koja se održava u Univerzitetskoj bolnici Klinički centar (UBKC) Banjaluka okupila je stručnjake u ovoj oblasti iz BiH i Srbije.
Predsjednik Udruženja ginekologa i opstetičara RS prof. dr Vesna Ećim-Zlojutro rekla je da se ovakva škola prvi put održava u BiH.
- Veoma mi je drago što smo organizovali ovako nešto u Banjaluci. Škola je dobila ime po prim. dr Petru Ristiću, koji se prvi počeo baviti ultrazvukom kako u Banjaluci tako i u BiH - rekla je Ećim-Zlojutro.
Ona je istakla da su veoma zadovoljni zainteresovanošću za školu.
- Cilj škole je sticanje bazičnih i unapređenje postojećih znanja i iskustava u što efikasnijoj upotrebi ove dijagnostičke metode - naglasila je Ećim-Zlojutro.
Akademik Nebojša Radunović iz Beograda je istakao da je u ovoj oblasti već 30 godina i da je jedan od pionira ultrazvuka u medicini u Srbiji.
- Ovakvi skupovi su neophodni iz razloga da ljudi koji nemaju pristup najnovijim saznanjima mogu da čuju od onih koji njima raspolažu i saznaju šta je novo jer se znanja u ovoj oblasti vrlo često obnavljaju i rastu - kazao je Radunović.
Profesor na Medicinskom fakultetu u Tuzli Delveta Balić rekla je da su polaznici škole vrlo aktivni na predavanjima. Ginekolog iz Tuzle Adem Balić je naglasio da je ideja o edukaciji iz ultrazvuka odlična i da bi trebalo redovno da se održava.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.