Uručena odlikovanja za petnaest osoba

M. Č.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Uručena odlikovanja za petnaest osoba

BANjA LUKA - Predsjednik Republike Srpske Rajko Kuzmanović uručio je u petak odlikovanja za 15 osoba i kolektiva koje je odlikovao povodom Vidovdana, krsne slave Vojske RS i obilježavanja značajnih godišnjica otadžbinskih ratova.

- Ovo je priznanje za pojedinca ili instituciju koji su uočeni kao nosioci progresivnih ideja i humanitarnih stremljenja.
To su ljudi koji se bitno ističu u svojim djelovanjima i svako društvo je dužno da ih uoči. Priznanje govori da su iza njih humana i važna djela za RS, koja su učinjena u skladu sa Ustavom, zakonima, Dejtonskim sporazumom - rekao je Kuzmanović.
On je napomenuo da među odlikovanim nema puno političara, već da su priznanja data naučnim radnicima, privrednicima, sportistima, te da će se takva politika i dalje voditi.

- Ponosan sam na ovo priznanje koje me istovremeno obavezuje da i dalje nastavim sa ovakvim radom. Drago mi je da su predsjednik i članovi njegovog rukovodstva prepoznali moj odnos prema pacijentima i prema kolegama i doprinos unapređenju zdravlja stanovništva RS - kazao je ljekar iz Kliničkog centra Banja Luka Vlado Đajić koji je odlikovan plaketom "Sveti Stefan".

Kuzmanović je ranije odlikovao patrijarha srpskog Pavla Ordenom RS na ogrlici, i ambasadora Rusije u BiH Konstantina Šuvalova ordenom zastave RS sa srebrnim vijencem.

Govoreći o boračkom dodatku koji je ove godine obustavljen Kuzmanović je rekao da će se založiti da se borački dodatak od početka naredne godine ponovo isplaćuje.

On je rekao da su se ove kategorije saglasile da ta primanja za ovu godinu budu obustavljena da i oni na ovaj način doprinesu ublažavanju ekonomske krize.

Odlikovani

Rajko Kuzmanović odlikovao je predsjednika Sindikata CJB Bijeljina Rodoljuba Vidakovića, Planinarski savez RS iz Foče, člana Srpskog intelektualnog foruma Istočno Sarajevo Božidara Avlijaša, direktora Republičkog zavoda za sudsku medicinu Željka Karana, doktora Vladu Đajića, kao i višestruke dobrovoljne davaoce krvi Branka Dikića, Nijaza Arnautovića, Nedeljka Stojkovića, Stojimira Novakovića, Ratka Marčića, Iliju Đurđevića, Žiku Todorovića, Krstu Mićića, Voju Ostojića i Petra Ukropinu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.