Univerzitet u Banjaluci: Ambasadoru BiH u Kini uručena povelja

Anita Janković Rečević
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Univerzitet u Banjaluci: Ambasadoru BiH u Kini uručena povelja

BANjALUKA- Rektor Univerziteta u Banjaluci Radoslav Gajanin uručio je Povelju Univerziteta ambasadoru BiH u Kini Siniši Berjanu za njegove zasluge, izuzetan doprinos razvoju ove visokoobrazovne institucije i unapređenju međunarodne saradnje.

Iz Ambasade BiH u Pekingu saopšteno je da je ova prestižna nagrada, koja predstavlja najvišu formu priznanja Univerziteta u Banjaluci, dodijeljena Berjanu povodom 49 godina uspješnog rada i razvoja ove visokoškolske institucije jer je svojim zalaganjem značajno doprinio unapređenju naučne i tehničke saradnje institucija Srpske i Kine.

Zahvaljujući angažovanju Berjana, između ostalog, potpisan je sporazum Univerziteta u Banjaluci i Sjeverozapadnog obrazovnog univerziteta Langđou iz Kine.

Sporazumom je predviđen širok spektar saradnje u nastavnim i istraživačkim aktivnostima, odnosno stvaranje mogućnosti za razmjenu studenata i sprovođenje zajedničkih istraživačkih aktivnosti.

Berjan je posredovao kod uspostavljanja niza bilateralnih kontakata sa kompanijama i naučnim institucijama iz Kine, kao i potpisivanju niza sporazuma sa univerzitetima iz drugih zemalja Azijskog kontinenta.

U saopštenju se navodi da je tokom sastanka Gajanina i Berjana, kojem je prisustvovao i dekan Medicinskog fakulteta u Banjaluci Ranko Škrbić, razgovarano o intenziviranju saradnje sa partnerima iz Kine, a definisani su jasni koraci koji će biti preduzeti u narednim mjesecima kako bi se saradnja nastavila i dodatno unaprijedila.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.