Foto: U ponedjeljak počinje izrada kolektivnog ugovora
Banjaluka - Predstavnici Vlade Srpske, Saveza sindikata RS, Konfederacije sindikata i Unije udruženja poslodavaca dogovorili su se juče u Banjaluci da u ponedjeljak stručni timovi počnu izradu opšteg kolektivnog ugovora.
Na sastanku je usaglašeno da bude formirana stručna radna grupa, u čijem će sastavu biti po tri predstavnika Vlade, Saveza sindikata i Konfederacije sindikata i predstavnika Unije udruženja poslodavaca.
Predsjednik Unije udruženja poslodavaca RS Dragutin Škrebić istakao je da su definisane smjernice za pregovore o opštem i posebnim kolektivnim ugovorima.
- Iz opšteg kolektivnog ugovora proizaći će posebni. Stručni ljudi koji poznaju radno zakonodavstvo ponudiće tekst kolektivnog ugovora, koji će nakon toga biti usaglašavan - rekao je Škrebić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.