Sutra sunčano, poslije podne mogući loklani pljuskovi

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Sutra sunčano, poslije podne mogući loklani pljuskovi

BANjALUKA - U Republici Srpskoj i Federaciji BiH i sutra se očekuje sunčano vrijeme, ali je poslije podne moguć po koji lokalni pljusak.

Kratkotrajni pljuskovi su mogući na istoku, u brdovito-planinskim predjelima, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Jutarnja temperatura vazduha od 14 do 20, na jugu do 21, a najviša dnevna od 22 do 28, na sjeveru i jugu oko 33 stepena Celzijusova.

Duvaće slab do umjeren vjetar, pretežno južnih smjerova.

Prema prognozi Federalnog hidrometeorološkog zavoda, danas preovladava pretežno vedro, a do kraja dana ponegdje u centralnim, istočnim i sjevernim područjima mogući su lokalni pljuskovi i grmljavina.

Najniža temperatura od 16 stepeni izmjerena je u 14.00 časova na Bjelašnici, dok je najtoplije bilo u Mostaru sa 34 stepena Celzijusova.

Na Čemernu su izmjerena 22 stepena, u Kalinoviku i na Han Pijesku 25, na Ivan Sedlu i u Gacku 26, na Mrakovici i na Sokocu 27, u Mrkonjić Gradu, Livnu, Gornjem Vakufu i Foči 29, u Sarajevu, Srebrenici, Neumu i Šipovu 30, u Bileći, Višegradu, Novom Gradu, Ribniku, Gradačcu, Bugojnom, Tuzli, Sanskom Mostu i Rudom 31, u Bijeljini, Doboju, Zvorniku, Prijedoru, Srpcu, Širokom Brijegu i Trebinju 32, a u Banjaluci, Zenici i Bihaću 33 stepena Celzijusova.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.