Stiže blago osviježenje

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Stiže blago osviježenje

Banjaluka - U južnim krajevima BiH sutra će biti pretežno sunčano, dok će u ostalim krajevima prije podne biti sunčano, a u drugoj polovini dana očekuje se povećanje oblačnosti koje će usloviti lokalne pljuskove.

Najveća vjerovatnoća za pljuskove je u sjevernim dijelovima, a krajem dana pljuskovi se očekuju u cijeloj BiH.

Duvaće slab do umjeren vjetar, prije podne zapadnog i jugozapadnog smjera, a poslije podne u skretanju na sjever i sjeverozapad.

Jutarnja temperatura biće između 14 i 19, na jugu Hercegovine od 20 do 25 Celzijusovih stepeni, a dnevna između 28 i 34, na jugu od 33 do 37 stepeni.

Prema prognozama meteorologa, u ponedjeljak će u Srpskoj biti osjetno svježije, rano ujutru oblačno sa slabom kišom, a do sredine dana doći će do djelimičnog razvedravanja uz više sunca tokom popodneva.

Temperatura će biti oko 10 do 15 stepeni niža u odnosu na prethodne dane. Dnevna biće od 21 do 26 Celzijusovih stepeni, na jugu do 31, a na planinama od 18 stepeni.

U utorak ujutru biće znatno svježije i uglavnom vedro, a tokom dana sunčano i malo toplije uz prijatne dnevne temperature. Dnevna temperatura biće od 23 do 28 Celzijusovih stepeni, na jugu do 32, a na planinama od 19 stepeni.

U srijedu ujutru vrlo svježe, a tokom dana sunčano uz dalji porast tempertura, pa će biti toplo u većini predjela. Dnevna temperatura od 25 do 30 Celzijusovih stepeni, na jugu do 34, a na planinama od 21 stepen.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.