Foto: Smanjena starosna granica vozila
BANjA LUKA - Starosna granica vozila kojima se prevoze lica u javnom linijskom i vanlinijskom prevozu putnika, smanjena je sa 30 na 20 godina, saopšteno je juče iz Ministarstva saobraćaja i veza RS.
- Donošenjem novih pravilnika o izdavanju licenci određeno da se licenca za vozilo starije od 20 godina izdaje samo za prevoz putnika za vlastite potrebe, dok se za vozilo starije od 30 godina licenca ne izdaje - navodi se u saopštenju.
Obavezi posjedovanja licenci ne podliježu motorna vozila s najviše osam, plus jednim, registrovanih sjedišta (osim taksi vozila sa četiri plus jednim registrovanim sjedištem) kombinovana motorna vozila za prevoz lica i stvari, motorna vozila za prevoz stvari najveće dopuštene mase do 7.500 kg i specijalna vozila u vlasništvu zdravstvenih ustanova, komunalnih preduzeća, vatrogasnih službi i pogrebnih preduzeća.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike