Sindikalne aktivnosti biće nastavljene

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Sindikalne aktivnosti biće nastavljene

Banjaluka - Predsjednik Saveza sindikata Republike Srpske Ranka Mišić izjavila je danas da će sindikalne aktivnosti biti nastavljene kako bi se zaštitila stečena radnička prava.

"Nije nam cilj da idemo na proteste i da mijenjamo ministre u Vladi Republike Srpske, cilj nam je da dobijemo ono što nam pripada", rekla je novinarima Mišićeva.

Ona je navela da će 2013. godina biti izuzetno teška i da je neophodno donošenje zakona o radu.

"Ono što može svim radnicima obezbijediti isti status jeste novi zakon o radu. Ne smiju se u Republici Srpskoj dijeliti radnici", dodala je Mišićeva.

U Banjaluci je 30. novembra održan protest sindikalaca i jednočasovni štrajk upozorenja zbog najave Vlade Republike Srpske da smanjenji platu budžetskim korisnicima za deset odsto.

Narodna skupština Republike Srpske razmatra danas na posebnoj sjednici prijedloge Ekonomske politike i budžeta Srpske za narednu godinu.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.