Savanović: Konkurs za subvencije za zapošljavanje i samozapošljavanje invalida

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Savanović: Konkurs za subvencije za zapošljavanje i samozapošljavanje invalida

Teslić - Ministar rada i boračko-invalidske zaštite Milenko Savanović pozvao je danas lica sa invaliditetom i poslodavce da konkurišu za subvencije za zapošljavanje i samozapošljavanje u ovoj godini, za šta je izdvojeno 100.000 KM.

Savanović je naglasio da su danas Ministarstvo i Fond za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje invalida objavili poslodavcima i licima sa invaliditetom javni poziv u dnevnim novinama za subvencije za zapošljavanje i samozapošljavanje u ovoj godini.

"Obezbijeđena su sredstva za zapošljavanje 25 lica sa invaliditetom kod poslodavca u ukupnom iznosu od 100.000 KM. Za samozapošljavanje 10 invalida 50.000 KM, te za zapošljavanje 12 invalida koji su registrovali komercijalnu poljoprivrednu djelatnost kao jedino i glavno zanimanje u iznosu od po 4.000 KM", rekao je Savanović novinarima u Tesliću.

On je naglasio da Vlada u ovoj oblasti bilježi dobre rezultate jer je od osnivanja Fonda do danas putem novčanih stimulacija zaposleno 2.068 lica sa invaliditetom, od kojih 1.500 ratnih vojnih invalida, za šta je utrošeno 5,7 miliona KM.

Savanović je istakao da je u ovom periodu izvršen i povrat doprinosa poslodavcima koji zapošljavaju lica sa invaliditetom u iznosu od čak 23,4 miliona KM.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.