Sabor za odbranu vjere i svetinja

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Sabor za odbranu vjere i svetinja

Podgorica - Mitropolija crnogorsko-primorska poziva sveštenstvo i vjernike na Trojičindanski sabor u Podgorici, koji će biti održan 15. juna s ciljem odbrane vjere i svetinja, jer, kako navode, Mitropoliju i sve eparhije u Crnoj Gori ugrožava Prijedlog zakona o slobodi vjeroispovijesti, koji je nedavno usvojila crnogorska Vlada.

- Pozivamo sve sveštenstvo, monaštvo i vjerni narod na naročiti trodnevni post od 12. do 14. juna za iscjeljenje od bratomržnje i umnoženje bratske ljubavi, kojim će se vjernici pripremiti za sveto pričešće na Trojičindanskom saboru - saopšteno je iz Mitropolije.

Sabor će biti održan 15. juna u Sabornom hramu Hristovog vaskrsenja u Podgorici, a počeće liturgijom u devet časova.

- Nakon liturgije, u 11 časova, sa platoa Sabornog hrama biće upućena zajednička poruka vjernicima, crnogorskim vlastima, međunarodnoj zajednici i sveukupnoj javnosti za odbranu naše vjere i svetinja, u duhu mira i ljubavi i uzajamnog poštovanja - ističe se u saopštenju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.