• Novosti
  • Društvo

Sa tržišta povučen ovaj proizvod zbog opasnosti od povreda oka

Piše: Srna 11.02.2025 10:15
Foto: Sa tržišta povučen ovaj proizvod zbog opasnosti od povreda oka

SARAJEVO - Laserski pokazivač u obliku metka, nepoznatog proizvođača i zemlje porijekla, povučen je sa tržišta BiH zbog opasnosti od povreda oka i oštećenja vida, objavila je Agencija za nadzor nad tržištem BiH.

Na sajtu Agencije objavljeno je da je uvoznik ovog proizvoda sarajevska firma "Cajfu Čang Čeng"  a da je u pitanju maloprodaja "Robokom" Teslić.

Iz Agencije su naveli da postoji rizik od povrede jer izmjerena srednja snaga laserskog snopa iznosi oko 3,2 megavata, što prema klasifikaciji u standardu BAS EN 60825-1:2016 odgovara klasi tri R.

Podaci o ovom proizvodu, poput marke, modela, tipa, serije, nisu poznati.

Proizvod ne sadrži ni potrebna upozorenja i informacije za korisnike propisane u standardu BAS EN 60825-1:2016.

Potrošačima koji posjeduju ovaj proizvod preporučuje se da prestanu sa njegovim korišćenjem i vrate ga u trgovinu.

Poslovni subjekt je preduzeo mjere povlačenja proizvoda sa tržišta i njegovog uništavanja, naveli su iz Agencije za nadzor nad tržištem.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.