Foto: Agencije
BANjALUKA - Ministar trgovine i turizma Republike Srpske Ned Puhovac rekao je da je Vlada Srpske utvrdila Prijedlog zakona o turizmu koji predviđa da će turističke vaučere moći da koristiti i lica koji nisu građani Srpske.
Puhovac je rekao da se ovim proširuje krug lica koja mogu koristiti turističke vaučere, te da će ubuduće to moći da čine i građani Srbije, Hrvatske i FBiH, prenijela je Srna.
On je rekao da Prijedlog zakona o turizmu uređuje oblast turističkih agencija.
- Na javnim raspravama najviše smo imali primjedbi od turističkih agencija koje su se žalile na udruženja koja su im uzimala goste. Oni su vodili goste po turama, a nisu bili u obavezi kao turističke organizacije da budu u sistemu. To smo sada promijenili, tako da udruženja mogu samo da vode ljude koji se nalaze na spisku tog udruženja. Prema tome, ne mogu ostvarivati nikakav profit - rekao je Puhovac u srijedu nakon sjednice Vlade.
Govoreći o profesionalizaciji stručnog kadra, naveo je da će predloženim aktom turistički vodiči na raftingu (skiperi) morati polagati znatno zahtjevniji ispit za licencu skipera.
Dodao je i da je Prijedlogom zakona regulisana i oblast zdravstvenog turizma.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.