Pripreme za sezonu teku po planu

V. K.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Pripreme za sezonu teku po planu

JAHORINA - Na Jahorini je juče uz pomoć specijalizovanog helikoptera počelo postavljanje stubova za dva nova šestosjeda, rekao je direktor Olimpijskog centra "Jahorina" Branko Koroman.

Koroman je naglasio da su vremenski uslovi povoljni i da se radovi odvijaju bez problema, te da bi danas trebalo da bude završen ovaj dio posla.

On je podsjetio da je Olimpijski centar za ovaj projekat prodajom akcija obezbijedio oko 26.000.000 KM.

- Poslije montaže stubova uslijediće povezivanje instalacija, ispitivanja i probe. Nadam se da će prva faza biti realizovana u decembru i da ćemo imati instalacije spremne za sljedeću turističku sezonu - rekao je Koroman i dodao da se sa uspjehom realizuje prva faza projekta. Prošle godine raspisan je međunarodni tender za izgradnju dva šestosjeda, te 12. avgusta potpisan ugovor sa izvođačem radova, italijanskom firmom "Lajtner" koja je pobijedila na tenderu.

Koroman je rekao Srni da je krajnje vrijeme da se na Jahorini naprave instalacije vertikalnog transporta, te osnježavanje i uređenje staza. On je naglasio da će dio novca biti usmjeren u projekat osnježavanja staze "Skočine", čija će realizacija krenuti početkom iduće godine.

- Ovo su dva osnovna projekta koji će podići kvalitet skijališta, što je nedostajalo Jahorini -  napomenuo je Koroman.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.