Povećana bezbjednost na pruzi Doboj - Banjaluka

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Povećana bezbjednost na pruzi Doboj - Banjaluka

Doboj - U Željezničkoj stanici Dragalovci na pruzi Doboj – Banjaluka pušteni su u probni rad savremeni signalno-bezbjednosni uređaji, kojim je povećana bezbjednost saobraćaja na ovoj dionici pruge, saopšteno je iz "Željeznica Republike Srpske".

Iz "Željeznica" navode da su ovi elektronski signalno-sigurnosni uređaji dio projekta osiguranja saobraćaja, ne samo stanice Dragalovci, već i za osiguranje tamošnjeg putnog prelaza.

Svi ovi elektronski signalno-bezbjednosni uređaji, kao i uređaji za grijanje skretnica u zimskim uslovima, podliježu tromjesečnom funkcionalnom ispitivanju, a time će biti i ispitana pouzdanost i kvalitet ugrađene opreme.

U saopštenju se navodi da je puštanjem u probni rad ovih uređaja dvostruko smanjen broj skretničara i u stanici Dragalovci će umjesto dosadašnjih deset, raditi samo pet skretničara.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.