Pod kontrolom požar u Trebinju

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Pod kontrolom požar u Trebinju

Trebinje - Požar koji se sa crnogorske teritorije proširio na granični dio sa Republikom Srpskom u mjestu Pareški do, stavljen je pod kontrolu i za sada ne prijeti stambenim objektima, rekao je načelnik Opštinskog štaba Civilne zaštite Trebinje Mirko Ćurić, prenose agencije.

Prema njegovim riječima, vatra se sinoć bila približila kućama, ali su je vatrogasci i mještani odbili.

Ćurić kaže da je za sada ovaj krak požara pod kontrolom, a istovremeno se prati kretanje vatre na drugom dijelu, kod mjesta Skočagora na teritoriji Crne Gore, koji se zbog pojačanog vjetra širi prema graničnim mjestima Dobrom dubu i Gornjem Klobuku.

Već četvrti dan bukti veliki šumski požar na teritoriji Crne Gore, od Crvenih stijena prema granici sa Republikom Srpskom, u kome je do sada izgorjelo više desetina hektara mješovite šume. Požarna linija je duža od četiri kilometra.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.