Foto: Održana osma laktaška biciklijada
LAKTAŠI - Oko stotinjak biciklista rekreativaca učestvovalo je na Osmoj laktaškoj biciklijadi, čiji je organizator Udruženje sportista ove opštine.
Kako i svake godine, krajnje odredište ove rekreativne vožnje bilo je petnaestak kilometara udaljeno banjsko lječilište Slatina. Navedenu dionicu jednako su vješto i bez umora odvozili kako oni ispod 10 tako i oni preko 60 godina života. Među njima najpoznatiji i najaktivniji laktaški biciklisti su šezdesetsedmogodišnji Nikola Dragić i njegov osmogodišnji unuk Stefan Stanković.
Nedavno završena rekonstrukcija lokalnog puta prema Slatini, bila je razlog što je tradicionalna majska biciklijada ove godine pomjerena za protekli vikend.
O sigurnosti biciklista brinuli su se radnici policijske stanice Laktaši. Za popravke sitnih i većih kvarova bili su zaduženi vatrogasci, a na sreću, bez posla su bili radnici laktaškog Doma zdravlja. Za sve njih organizator je u parku banje Slatina organizovao ručak i zabavu, kao i tombolsko izvlačenje nagrada sponzora biciklijade.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike