Od Budve do Herceg Novog: Novogodišnja magija predstavljena Banjalučanima

N. Tomašević
Od Budve do Herceg Novog: Novogodišnja magija predstavljena Banjalučanima

BANJALUKA - Crnogorski gradovi, blistaće posebnim sjajem za predstojeće novogodišnje praznike uz spektakularne nastupe popularnih izvođača za doček nove 2025. godine.

Novogodišnji praznični program Banjalučanima su večeras predstavili predstavnici Nacionalne Turističke organizacije Crne Gore.

Menadžer ove organizacije Ljiljana Čukić istakla je da su došli u Banjaluku kako bi predstavili zimsku turističku ponudu Crne Gore.

- Sve turističke organizacije i destinacije su se potrudile da za praznike imaju odlične programe i nastupe regionalnih zvezda. Nova Godina naše gradove će učiniti još posebnijima, jer će Crna Gora biti magična destinacija - rekla je između ostalog Čukićeva.

Predstavnik Turističke organizacije (TO) Herceg Novi Natalija Terzić kazala je da će imati zanimljiv i interesantan petodnevni program.

- Sve počinje 28. decembra, kada će biti dečija Nova Godina, nastup Leontine, potom Tijane Dapčević, dečije horove i animatore - rekla je Terzićeva.

Dodala je da je 29. decembar rezervisan za Radeta Šerbedžiju, dok će 30.12. nastupiti lokalni bendovi, a 31.12. u Novu godinu uvesti ih Cece Ražnatović, te Voiage.

- Osim novogodišnjih proslava, pripremamo se za 56. praznik "Mimoza" koji traje od 14. februara do 01.marta. Praznik će otvoriti Ana Bekuta i Hanka Paldum, a na zatvaranju će biti Giboni - navela je ona.

Ljubica Pribilović PR TO Budva navela je da najveći primorski grad Crne Gore proslavlja 25. jubilarni doček Nove godine na otvorenom, a pod sloganom "Vidimo se u Budvi".

- U pitanju je trodnevni program koji počinje 30.12, a u 2025.godinu svi posjetioci ući će uz hitove Vlade Georgijeva - kazala je između ostalog Pribilovićeva.

Istakla je da Budva ove zime, donosi nezaboravno praznično iskustvo kroz manifestaciju "Budu u Budvi", koja počinje 1. decembra i trajaće 45 dana.

Novogodišnja fešta u Kotoru trajaće četiri noći, a prema riječima predstavnika iz Turističke organizacije ovog grada Ivane Prskalo za Novu godinu 31.12. nastupiće Zabranjeno pušenje.

- Stela Rade i Dubioza kolektiv zabavljaće sve prisutne 01.januara 2025.godine - navela je ona.

Na večerašnjem druženju i predstavljanju turističke ponude bila je i Stela Rade koja je navela da će prvi put nastupiti u Crnoj Gori za reprizu Nove godine.

- Veselim se, pripremam nove stvari i drago mi je što ću crnogorskoj publici moći pokazati ono što radim. Mogu očekivati razne žanrove i dobru zabavu - rekla je Rade.

Prema riječima predstavnika Nacionalne turističke organizacije Crne gore stanovnici Bara će u 2025. ući uz hitove Dragane Mirković, dok će za odličnu atmosferu na reprizi Nove Godine biti zadužene Aleksandra Prijović.

Tivat ovog decembra otvara vrata prazničnoj sezoni uz bogat program koji spaja sport, muziku i porodičnu atmosferu, a za Novu godinu u ovom gradu sviraće Zdravko Čolić.

Tokom novogodišnjih praznika biće veselo i u gradovima na sjeveru Crne Gore uz organizovan tradicionalni Novogodišnji bazar sa bogatom gastronomskom ponudom, dečijim predstavama i zabavnim programom.

- Posjetioci će moći da uživaju u Vinter Art Festivalu koji traje od 10. do 19. januara, kojeg otvara čuvena violistkinja Verica Čulković, a zatvara Amira Medunjanin velikim koncertom 18. januara. U ski-centru Kolašin 1600, cijena jednodnevnog ski-pasa za djecu do 14 godina je 16,5 evra, dok je za odrasle 25 evra. Sedmodnevna ski-karta za djecu je 75,5 evra, a za odrasle 105 evra. Seniori preko 65 godina ostvaruju popust od 50% - naveli su organizatori.

Proslave neće mimoći ni centralni dio Crne Gore pa će tako Cetinje od 20. decembra do 7. januara biti domaćin manifestacije "Novogodišnja priča u Prijestonici" koju će otvoriti Marija Šerifović. Na manifestaciji će između ostalog nastupati i Sergej Ćetković i Aleksandra Radović.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i Twitter nalogu.

© AD "Glas Srpske" Banja Luka, 2018., ISSN 2303-7385, Sva prava pridržana