Obezbijeđeno đubrivo poljoprivrednicima

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Obezbijeđeno đubrivo poljoprivrednicima

Banjaluka - Direktor „Robnih rezervi Republike Srpske" Radovan Samardžija izjavio je danas da je obezbijeđeno 5.000 tona đubriva poljoprivrednim proizvođačima u Republici Srpskoj i da će njegova podjela početi u ponedjeljak 8. ili utorak 9. oktobra, javile su agencije.

- Već je na područje opštine Bijeljina dopremljeno 360 tona đubriva. Do kraja sedmice koja je pred nama završćemo podjelu đubriva za oko 5.000 poljoprivrednih proizvođača u Srpskoj - rekao je Samardžija.

On je naglasio da će podjela đubriva na području Bijeljine biti završena do utorka, 9. oktobra.

Pomoćnik ministra poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske Zoran Kovačević rekao je da se pripremaju ugovori o podjeli đubriva poljoprivrednim proizvođačima.

On je naveo da će se u naredna dva dana vršiti korekcija zahtjeva za dodjelu regresiranog đubriva.

Ugovor o isporuci đubriva „Robne rezerve Republike Srpske" potpisale su sa preduzećem „Fetril" iz Bačke Palanke.

Predsjednik Udruženja poljoprivrednika i stočara Republike Srpske Vladimir Usorac rekao je ranije da poljoprivrednici za intenzivniju jesenju sjetvu čekaju mineralno đubrivo.

Prema podacima Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srpske, za preuzimanje mineralnog đubriva prijavljeno je oko 5.000 poljoprivrednika, a površine prijavljene za jesenju sjetvu iznose oko 20.000 hektara, od čega će najviše biti pod ozimom pšenicom – oko 13.500 hektara.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.