Na spisku 600 radnika Novoteksa

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Na spisku 600 radnika Novoteksa

TREBINjE - Trebinjskom Birou za zapošljavanje prijavilo se oko 600 radnica tekstilnog preduzeća "Novoteks", koje su u stečajnom postupku ostale bez posla, javila je Srna.

Rok za prijavu je 17. mart, do kada bi trebalo da bude evidentirano i preostalih 200 radnica kojima će biti obezbijeđeno zdravstveno osiguranje, ali neće imati novčane naknade dok Vlada Republike Srpske ne izdvoji potrebna sredstva za tu namjenu.

Okružni privredni sud u Trebinju je u drugoj polovini februara pokrenuo stečaj u "Novoteksu", a za stečajnog upravnika izabran je Lazar Đurđević, koji je tada rekao da su ukupna dugovanja preduzeća veća od 29 miliona KM.

Poreska uprava Republike Srpske krajem prošle godine predložila je Okružnom privrednom sudu u Trebinju pokretanje stečaja u devet preduzeća sa područja istočne Hercegovine, a najveća dugovanja ima "Novoteks", koji je zapošljavao oko 800 radnica.

Osim za "Novoteks", prijedlozi za stečaj pokrenuti su i za "Trebinjeprevoz", te "Itison promet" iz Srbinja, "Momo komerc", "Izvor" "Trgoprom" i "Meku grudu" iz Bileće, "Vazdušnu banju" iz Nevesinja i "Tajm inženjering" - građevinsko preduzeće iz Gacka. Odlaskom u stečaj ovih preduzeća oko 1.000 radnika ostalo bi bez posla.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.