Na masteru 700 mjesta

D. K.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Na masteru 700 mjesta

Banjaluka - Na Univerzitetu u Banjaluci na prvoj godini drugog ciklusa studija u akademskoj 2012/13. ima mjesta za ukupno 704 studenata, i to 236 redovnih i 468 vanrednih.

- Prijavljivanje kandidata trajaće do 12. februara, dok će se polaganje prijemnog ispita obaviti 13. februara. Rezultati će biti objavljeni 15. februara. Na Akademiji umjetnosti i Fakultetu fizičkog vaspitanja i sporta procedura polaganja prijemnog ispita trajaće od 13. do 20. februara, a objavljivanje rezultata biće 21. februara, navodi se u konkursu.

Najviše mjesta za one koji žele da upišu master studij ima na Filozofskom fakultetu, i to 109, od kojih je samo šest namijenjeno za redovne studente, te na Pravnom fakultetu gdje će se moći upisati ukupno 100 studenata na vanrednom studiju.

Elektrotehnički fakultet predvidio je 85 mjesta na drugom ciklusu studija, koji će svi da pohađaju nastavu kao redovni studenti, te 56 na Poljoprivrednom, ali na vanrednom studiju.

Najmanje slobodnih mjesta ima na Arhitektonsko-građevinsko-geodetskom fakultetu, i to 13 na redovnom studiju, te 15 na Rudarskom fakultetu, gdje će pet biti upisani kao redovni, a deset kao vanredni studenti.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.