Mladi obnovili školu u Popovima

M. Mi.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Mladi obnovili školu u Popovima

Bijeljina - Zahvaljujući učesnicima kampa "Rijeka mladih Republike Srpske" koji je okupio 150 učesnika u Amajlijama kod Bijeljine, učenici Osnovne škole u Popovima imaće mnogo bolje uslove školovanja.

U kampu, čiji je cilj bio da se druženjem, zabavom i radno-edukativnim programom povežu mladi od 18 do 27 godina iz cijele Srpske, boravili su mladi iz Banjaluke, Zvornika, Šamca, Vlasenice, Milića, Ugljevika i Lopara.

Nemanja Abadžić iz Bijeljine je rekao da trodnevni kamp, koji je zatvoren u nedjelju, šalje poruku da mladi treba da se ujedine da bi što više pomogli lokalnoj zajednici.

- Treba da se družimo i da se ujedinimo, zajedno možemo mnogo više, kao i u našem primjeru obnavljanja Osnovne škole u Popovima. Sam ne bih mogao ništa da uradim, a učinak svih nas je veliki - rekao je Nemanja.

Predsjednik Udruženja građana "Glas mladih evropske Bijeljine" Srđan Abadžić rekao je da su realizovali edukativna predavanja sa temom ljudski odnosi, komunikacije, omladinsko organizovanje, porodica i abortusi i drugo.

- Družili smo se kroz radionice i zabavni program koji smo organizovali. Završili smo radnu akciju sređivanja školskog dvorišta Osnovne škole u Popovima, okrečili zgradu, izbetonirali stazu ispred ulaza u školu, pokosili travu i postavili klupe i ljuljaške - rekao je Abadžić i dodao da su čistili i prostor u Eko-kampu od ambrozije.

Timski rad

Sandra Erkić iz Zvornika je rekla da je stekla nova poznanstva i da je naučila dosta o timskom radu.

- Riječ "ja" ne znači ništa, riječ "mi" je presudna - dodala je Sandra.

 

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.