Foto: Kozarska Dubica: Za izgradnju seoskog vodovoda 25.000 KM
Kozarska Dubica - Opština Kozarska Dubica podržala je sa 25.000 KM projekat izgradnje seoskog vodovoda u Mirkovacu, na području Mjesne zajednice Međuvođe, prenose agencije.
Načelnik opštine Kozarska Dubica Nino Jauz precizirao je da su sredstva iz budžeta opštine utrošena za nabavku 4.500 metara vodovodnih cijevi.
- Radove na izgradnji vodovoda mještani Mirkovca radiće samostalno bez angažovanja izvođača radova, a seoski vodovod će u funkciji biti u prvoj polovini naredne godine - rekao je Jauz.
On kaže da će na taj način biti riješeno pitanje tehničke vode u ovom kraju, a stanovnici Mirkovca, koji žive od poljoprivredne proizvodnje, u toku ljetnih vrućina dobiće na uštedi vremena i novca za navodnjavanje.
Jauz je rekao da je opština dala podršku ovom projektu na inicijativu mještana, ističući da je obezbjeđivanje dovoljnih količina pitke i tehničke vode jedno od prioritetnih pitanja na području Mjesne zajednice Međuvođe.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.